World Championship 2019 Nybro Sweden

Na Mistrovství světa IFSS ve švédském Nybro jsem se velmi těšila. Na videu jsem viděla nádhernou širokou trať, ti kdo tam byli loni nešetřili chválou na organizátory, na krásné prostředí v lyžařském areálu a taky v okolí, na perfektní čistotu a vůbec všechny služby….

Říkala jsem si, že jestli vyjde počasí, bude to nádherný zážitek.Vše se potvrdilo a vyšlo i počasí, a ačkoli jsem byla nervózní (to jsem ale na všech závodech), užívala jsem si to.

Závodila v disciplíně DS2 (scooter se dvěma psy).

Ze svých čtyř psů jsem vybrala Thora a Ulla, kteří při tréninku měli nejlepší výsledky.Měla jsem ambice být v první desítce, což by se myslím i podařilo, ale na tvrdé, velmi rychlé trati se bohužel projevily nedávné zdravotní problémy Thora, který v prvním kole začal kulhat. První třetinu tratě  jsme fičeli opravdu krásně, na tachometru se objevovala čísla od 34 do 39km/h, pak začal Thor zpomalovat, a já už jsem věděla, že něco není v pořádku. …Statečně to dojel až do cíle, v rychlosti, kterou byl schopen zvládnout, což znamenalo 23. místo (38 závodníků).

Foto: Stefan Andersson

Do druhého kola jsem nastoupila pouze s Ullem, kterého rozhodilo že jede sám a jel jen na poloviční výkon.


Druhé kolo s jedním motorem znamenalo celkové umístění na 27. pozici.


Sice mi to bylo líto, ale je to sport a člověk to musí brát se vším co přináší……….


FINISH

P.S. Odjela jsem se čtyřmi zvířaty a vrátila se s osmi……………. klíšťata jsou stále aktivní!

Moc gratulujeme a děkujeme za report !!!