10. ROČNÍK CHUPA CHUPS CANICROSS ZÁVODU 13.4.2024

V sobotu 13.4.2024 proběhl již 10. ročník závodu pro začínající canicrossaře CHUPA CHUPS CANICROSS ZÁVOD aneb běh o lízátko! Věřím, že i letos dopomohl některým „zlomit strach“ ze závodů a jistě se budeme potkávat častěji na jiných dalších akcích!

Jelikož se jednalo o závod pro začátečníky, tak se bojovalo na trati dlouhé 1,5km, avšak do cíle se běželo do mírného kopečka, ať to není zase taková nuda.

Potkali jsme čtyřnohé sportovce všech velikostí a barev.

Závodili velcí, malí, střední, chlupatí více, chlupatí méně … A to nás náramně těšilo.

Pokračování textu 10. ROČNÍK CHUPA CHUPS CANICROSS ZÁVODU 13.4.2024

Polarex CUP Vol 3 Mistrzostwa Polski Kucoby 6.4.-7.4.2024

Není tomu tak dávno, co proběhl Polarex CUP Vol 3 Mistrzostwa Polski Kucoby 6.4.-7.4.2024 A v seznamu startujících nechyběl ani náš Martin Řezáč , který si společně s Fíkem vyběhali 2. místo! Moc gratulujeme !!!

Pár slov od Martina:

O víkendu jsme s Fíkem vyjeli nečekaně zase na závody 🤣 Tentokrát do Polska 🇵🇱 na Polarex CUP Vol 3 Mistrzostwa Polski Kucoby.

Už v pátek při příjezdu jsem se dozvěděl že se trať zkrátila na 3km(2,9km).Po projití jsem věděl že to bude rychlé a bylo(20,04km/h) 😁 Co jsem nečekal,bylo umístění 🥈V neděli zbývalo ještě udržet 4 sekundový náskok.Pro větší teplo se nám trať ještě zkrátila na 2km(1,4km).Fík si to chtěl sice prodloužit,tak jsme se na chvíli zastavily aby jsme pokračovali správně do cíle ještě o něco rychleji(21,1km/h) 😁

V kategorii CCM jsme si odvezli 🥈

Za MTO Ještě jednou velká gratulace!

Jarní Lávovou Stezkou „Velikonoční mushing“ 29.3.-30.3.2024

Předvelikonoční víkend patřil mushingovým závodům a to nedaleko od Otravy v Moravském Berouně pod taktovkou Hanáckého mushers clubu.

A závod to byl pestrý ! Startovalo se ve všech možných mushingových disciplínách od populárního canicrossu po divácký nejvíc zajímavé spřežení. A samozřejmě na závodech nechyběli členové MTO.

Nejobsazenější kategorií byl zmiňovaný canicross (běh se psem) a to především v pátek v kategorii Hobby, kde se na start postavily i sportovci z tréninků #canicrossostrava a Canicross Beskydy.

Pokračování textu Jarní Lávovou Stezkou „Velikonoční mushing“ 29.3.-30.3.2024

Hradecký mid a sprint 2023

Ve dnech 18. až 19. listopadu 2023 se konal mushingový závod Hradecký Mid a Sprint. Mezi závodníky nechyběli členové Mushing Teamu Ostrava.

Velmi povedená rovinatá trať s množstvím zatáček letošního Hradeckého midu a sprintu byla pro závodníky výzvou. Na jedné straně umožňovala rychlý a plynulý pohyb, na straně druhé však vyžadovala precizní taktiku a kontrolu.

Následující den čekal závodníky déšť. To změnilo podmínky na trati a přidalo do hry další rozměr – bahno. Závodníci, kteří byli připraveni na suché podmínky, se museli rychle adaptovat na kluzkou trať, především v zatáčkách.

Pokračování textu Hradecký mid a sprint 2023

ICF worldchampionship 2023 Leipa

MS v německé bahenní Leipě je za námi a sledovat výkony české výpravy bylo něco neskutečného!

Česká výprava získala neuvěřitelných 28 cenných kovů a to i přes zvyšující se úroveň konkurence a počet závodniků, kterých letos bylo cca 900!

Přehled umístění české reprezentace na MS ICF Leipa 2023

Zdroj: TJ Soxol Maxičky

Na start MS ICF se postavili i naší členové

Veronika Kaldová (Canicross Beskydy) nejen, že se umístila v TOP10, ale doběhla si v opravdu v nabité konkurenci pro skvělé 5. místo! To však není vše, jelikož Verča startovala i ve šafetě, kde společně s Markét a Zuzkou získaly 3. místo! Wooow – obrovská gratulace!

Michal Poledník

umístění: 3.místo! Štafety: 1.místo! Moc gratulujeme!

Pokračování textu ICF worldchampionship 2023 Leipa

Fitmin Lesná 2023- nominace na Mistrovsství světa ICF Leipa

Začátek Září, začátek školního roku a hned zkouška.

I takto se dá brát závod Fitmin Lesná 2023, který proběhl v termínu 1.9.-2.9. a byl to „ten“ závod, který rozhodl, kdo pojede na MS ICF Leipa 2023.

Nejen letní příprava byla a je náročná. Připravit svého čtyřnohého parťáka a sebe chce opravdu velké odhodlání a motivaci.

Není však lepšího pocitu, než když se veškeré úsilí promění v „TEN“ neskutečný pocit a radost nejen z vítězství, ale i ze společnéh výkonu.