Chupa Chups canicross závod aneb běh o lízátko 14.4.2018

Závod, kde se sešli jen profíci? Kde že … Ba naopak.

Na trati byste zkušeného canicrossaře horko těžko hledali, závod byl určený pro začínající, tímto sportem nadšené lidi, kteří běhají pro radost, ale závod si chtěli vyzkoušet.

Přihlásilo se celkem 50 závodníků, což znamenalo naplnění kapacity, která byla víc jak týden před uzávěrkou naplněna.

Velice nás to potěšilo a také přesvědčilo, že zájem o tento druh sportu je opravdu obrovský a lidé tyhle domácí a pohodové závody mají nejradši. Mimo jiné, hodnotné ceny nikdo neočekával, soutěžilo se pouze o lízátko!

A jak vše probíhalo?

Tak jako na velkých závodech …

Vyplnit přihlášku, stihnout prezenci, dojít včas na start a dát do toho všechno 🙂

A taky do toho každý vložil své maximum a na trati dlouhé 2km padaly velmi pěkné časy!

Opravdu hezký výkon předvedla naše juniorka Barča Uhrová , která závodila v kategorii dospělých CCW a s časem 0:06:51 si doběhla pro první místo! To už je pěkný čásek na kilásek! Těsně za Barčou s časem 0:07:01 doběhla Janča Dominiková (Mushing team Ostrava),  tudíž 2. místo, kterou pronásledovala Peťa Javůrková (Mushing team Ostrava), ta s výsledným časem 0:07:16 obsadila 3. místo! Holky gratulujeme!

V kategorii canicross muži ovšem padaly také velmi slušné časy!

První místo získal velmi nadějný začínající canicrossař Adam Kratochvíl s časem 0:06:55! Druhé místo o pár sekund obsadil Tomáš Klus, čas 0:06:58 a třetí místo s velmi pěkným časem 0:07:35 obsadil Daniel Vícha! Kluci velká gratulace!

Další kategorie na trati dlouhé 1 km patřila juniorům do 15 let

Zde se utkaly v pořadí 1. místo Marie Hrtánková, 2. místo Přibylová Lucie a 3. místo Adéla Kašíková. Holky předvedly skvělé výkony a moc tímto gratulujeme!

No a na závěr samozřejmě nechyběla kategorie nejmenších: canicross děti. Pro každého závodníka v cíli nechyběla sladká odměna. O tom, že zde padaly traťové rekordy ani psát nemusím 🙂

• Trénoval(a) jsi nějak speciálně na tento závod? Ne, protože jsem předtím byla nemocná, takže závod byl trénink 😉
  • Co tě na canicrossu nejvíc baví? To že můžu trávit čas se svým psem a že ho to baví, to je pak nejvíc!!! (samozřejmě pokud jsou skvělí lidé kolem, tak to jen dotvářejí a třešnička na dortu je, že si dělám tréninkem čas i sama na sebe)
  • Jak dlouho se canicrossu věnuješ? Necelý rok.
  • Odkud jsi se dozvěděl(a) o tomto závodu? Od své paní trenérové 😉
  • Jak se ti na závodě líbilo? Líbilo se mi tam moc.
  • Budeme se potkávat na dalších závodech? Určitě 🙂

• Jméno:  Lucie Kubaláková
  • Plemeno psa: BOC
  • Jméno psa: Dony
  • Věk psa: 17 měsíců
  • Umístění?  19.
  • Trénoval(a) jsi nějak speciálně na tento závod?  Chodíme na tréninky především pro radost nás obou, takže žadný neobvyklý trénink neproběhl.
  • Co tě na canicrossu nejvíc baví?  Ta spolupráce s tím psem a společné sportovní zážitky.
  • Jak dlouho se canicrossu věnuješ?  4 měsíce
  • Odkud jsi se dozvěděl(a) o tomto závodu? Od Barči Mikušové.
  • Jak se ti na závodě líbilo? Byla to velmi zajímavá zkušenost a vše klapalo – skvělá organizace.
  • Budeme se potkávat na dalších závodech?  Ano, ale budeme startovat už v jiné kategorii.

• Umístění? 3.
  • Trénoval(a) jsi nějak speciálně na tento závod? Ano ;-D byli jsme se 3x proběhnout na tvůj trénink. (společné tréninky MTO poz.r.)
  • Co tě na canicrossu nejvíc baví? Propojení obou mých koníčků, běh a psík.
  • Jak dlouho se canicrossu věnuješ? Asi od března.
  • Odkud jsi se dozvěděl(a) o tomto závodu? Od tebe 🙂
  • Jak se ti na závodě líbilo? Moc. Můžu sice srovnávat tak maximálně s Doubravským sprintem ale na CupaChupsu mi více vyhovovaly starty po půl minutě. Obecně atmosféra závodu byla komornější.
  • Budeme se potkávat na dalších závodech? Určitě.

• Budeme se potkávat na dalších závodech? Plánuji to 🙂

Všem děkuji za nejen skvělou účast, ukázněnost a především za perfektní atmosféru, kterou jste vytvořili.

Velké dík všem, kteří se zapojili a pomohli tento závod uspořádat! Věřte, že bez vás by to vážně nešlo a opravdu moc dík.

Také děkuji Šárce a Jirkovi z Bokolobka týmu Ostrava , že se zapojili a pomohli nám! Vážně dík!

Těším se nejen na další ročník, ale také doufám, že se budeme potkávat častěji!

Za MTO: Kristina