Scootering

1381333_607772719280098_345099893_n

Scooter je jízda na koloběžce s jedním nebo se dvěma psy. A proč zrovna koloběžka? Na rozdíl od kola, tedy bikejoringu, se koloběžka zdá mnoha lidem bezpečnější. Například proto, že při pádu můžete z koloběžky lépe seskočit než z kola. Možná si řeknete, že oproti kolu, musí být koloběžka pomalá. Přitom rychlostně se kolu zcela vyrovná. Průměrné rychlosti na trati dlouhé zhruba 6km dosahují často až k 30km/h! A pokud máte doma dva pejsky, a váháte, se kterým se vydat na trénink nebo závod, pak je pro vás scooter to správné řešení. Je to totiž také jediná individuální kategorie, ve které můžete oficiálně jet jak s jedním, tak se dvěma psy. Při jízdě na koloběžce jsou zapojeny jiné svaly, než při jízdě na kole. Může tak být i vhodným způsobem, jak si zlepšit kondičku a posílit další svaly. Na kole může člověk psovi pomoci intenzivnějším šlapáním. Oproti tomu na koloběžce záleží o něco více na tažných schopnostech psa.

Asi si také říkáte, jak asi vypadají takové koloběžky, se kterými se odvážíte brázdit lesy a polní cesty. Nepředstavujte si žádné malé koloběžky, na kterých každý z nás jezdil jako malé dítě. Přední kolo vypadá velmi podobně jako kolo u horského kola. Také podvozek je o hodně výš, abyste přejeli všechny nerovnosti.

Pokud tedy máte pejska, a rádi byste s ním sportovali, ale na běh se necítíte, a kolo se vám naopak zdá moc nebezpečné, pak je právě pro vás nejvhodnější kategorie scooter. A vůbec nic vám nebrání v tom, abyste se vydali i na delší výlety, třeba na celý den. Uvidíte, že chvíle strávené s vaším pejskem nebo pejsky na koloběžce se stanou nezapomenutelnými.

Zdroj : Tereza H.