Chupa Chups canicross závod 2.4.2016

Jak je již tradicí, tak i letos byl pod hlavičkou Mushing teamu Ostrava uspořádán  canicrossový závod pro začátečníky:

CHUPA CHUPS CANICROSS ZÁVOD, ANEB BĚH O LÍZÁTKO

chupaJak jsem již zmiňovala, tak se jedná o „závod“ pro začátečníky s hlavním „úmyslem“ ukázat, jak to na takových závodech probíhá a především ukázat, že se opravdu není čeho bát! 🙂

Prezentace v Bělském lese v přístřešku začínala od 13.00hod. Pomalu se také závodníci začínali scházet a musím napsat, že se chovali opravdu předpisově, psi na vodítku,  každý trpělivě čekal na přiřazení startovacího čísla, poté  na další instrukce.

01

Okolo 14.10 proběhla malá rozprava k závodům a mohlo se začít!

077

Kategorie letos byly opět rozdělené na CCW– canicross ženy, CCM– canicross muži, CCJ– canicross junioři a CCD canicross děti

V kategorii CCW  nastoupilo celkem 17 závodnic na trati dlouhé 2000m. Co startovní číslo, to různé plemeno, různé velikosti, chlupatosti a barvy 🙂

DSCF8689

V kategorii CCM to vypadalo velmi podobně, avšak již s menším počtem závodících a to celkem osm.

DSCF8666

Další kategorie byla kategorie juniorů, kteří běželi trať o délce 1000m a o rozmanitosti plemen taktéž nebyla nouze. celkem se postavilo na start 15 juniorů a juniorek.

DSCF8712

Závod poté „uzavřela“ moje nejoblíbenější kategorie canicross děti, které se svými parťáky a většinou i rodiči v roli pomocníků zdolávali trať dlouhou cca 200m.

02

Byla jsem až překvapena, jak se všichni ukázkově řadili na startu, dle svého startovního času za pomocí Verči Novákové, která měla vše pod svou „taktovkou“ 🙂

Vše proběhlo hladce a rychle, že jsem ani nevěřila, že už je konec.

Po vrácení startovního čísla získali účastníci diplom, poté se již čekalo na vyhlášení.

diplom chupa

V kategorii CCD byly vyhlášené všechny děti (cca 15), které dostaly diplom, lízátko a mohly si vybrat plyšáka pro hafana 🙂

03

V kategorii CCJ získali junioři nejen hlavní cenu lízátko, ale i také hračku pro pejska 🙂

03

V kat CCW a CCM získali první tři taktéž nejen diplom, hlavní cenu lízátko, ale i hračku pro pejska, které pro nás vyrobila Marcela Steinerová- velmi děkujeme!

Výsledky zde:

cc jun ccm chup ccw chup

Video ze závodu:

Všem za celý team děkuji za opravdu skvělou účast! Výbornou náladu a těším se na další rok!

Poděkování patří pro Martina Urbančíka, předsedu klubu za pomoc s veškerou administrací! Děkuji

Také bych chtěla velmi poděkovat všem pomocníkům, bez kterých si to ani neumím představit! Jsem velmi vděčná za vaši ochotu!

Honza Blucha opět odvedl skvělou práci při přípravě a zpracování výsledků, prezentaci a mnoho dalšího. Soňa Mrázková taktéž, obrovská pomoc při prezenci závodníků. Katce Bluchové za pomoc nejen na startu! Taktéž děkuji za obrovskou ochotu a pomoc nejen na trati (úklid, přenos věcí atd atd.), kterou nám zajistil Michal Nevřala, Jaroslav Navrátil, Jana Macharová, Adéla Kašíková, Jana Jeníková, Katka Lacinová …