Lubieszowski cross XII. 2014

Lubieszowski cross XII. 2014

Ve dnech 22.-23.3 jsme se zúčastnili závodu v Polsku a to Lubieszowského crossu z Ostravy tento závod nemáme daleko pouhých 63 km, proto se dalo vyjet a v sobotu kolem 7:00 hod. ráno. Po dojezdu na místo jsme za stakeoutovali v blízkosti našich přátel Marcel Dučák a Katarina Vigodova. Vzhledem k tomu, že po celý den panovaly teploty přes 20 C, rozhodli se pořadatelé, že všechny tratě zkrátí na 3650 m až na canicross , který zůstal v původní délce 🙁 a místo individuálních startů v canicrosse udělají start hromadný muži, ženy a kategorii Bikejoring budou na trať pouštět po dvou závodnících. Trať byla velmi pěkná a hodně členitá. První den skončila Katarina Vigodová v čase 8:40 min. na 5. místě v kat BJK/PP, Marcel Dučák v čase 12:15 na 1.místě v kat. CCM/PP, Kateřina Bluchová v čase 12:28 na 2.místě v kat. CCK/PP, Michal Mayerv čase 9:45 na 1.místě v kat. SC1/LZ, Natalie Cihlářová v čase 17:50 na 2. místě v kat. CCK/LZ a Maja Zahelova v čase 8:55 na 3. místě v kat CCJ/LZ. 
Druhý den přišla velká změna počasí a na závodnících a i jejich psích kamarádech to bylo velmi znát – kdy přišlo ochlazení minimálně o 10 C. Katarina Vigodová si zlepšila čas z prvního dne o 31 sek. a celkově ji o stačilo na 5. místo. Marcel Dučák, bohužel 1. místo neudržel a i po zlepšeném výkonu, kdy celou trať proběhl v čase 12:01 se propadl o 5 sek. na druhé míso. Kateřina Bluchová skončila celkově druhá, kdy druhý den zaběhla celou trať v čase 11:51 sek. Michal Mayer udržel první příčku. Natálie Cihlářová upevnila druhý den 2. příčku Marie Zahelová skončila celkově 3. ve své kategorii juniorů.
Po startech individuálních následovaly štafety, kdy se podařilo sestavit dvě štafety ve složení štafet : Canicross Ostrava(Kateřina Bluchová, Marcel Dučák, Kristina Fryzová), kteří celkově skončili na druhém místě v kat CCM a ZeroDCteam(Katarina Vigodová, Natálie Cihlářová a Marie Zahelová), kdy tato štafeta skončila na druhém místě v kat. CCK.
Děkujeme klubu Cze-mi za pěkné uspořádání závodů

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..