13. Lubieszowski CROSS, 21.-22.3.2015

Protože se loni závody v Lubieszowě opravdu podařily, vydali jsme se otestovat jejich kvalitu znovu. Naše výprava byla opravdu početná – 12 závodníků z MTO + Petr Fochler a Lucka Schönová.

natka selfie

 

IMGP6809_resize

Do devíti hodin byla vyhlášena prezence, tak jsme se odprezentovali, dostali tričko a stravenky na dvě polévky + večerní raut, postarali se o psy a jali se stavět naše „stanové městečko“, dokud jsme byli pěkně odpočatí. 🙂

stan městečko

stan městečko 2

Zanedlouho bylo načase nachystat si psy a hurá na start! V sobotu bylo dost teplo, takže jsme museli polít psy, aby jim nebylo příliš horko. Pořadatelé měli dokonce připravený bazén(ek), do kterého jsem Angee strčila celou, ať se pořádně namočí.

natka angee bazének

Už jen rychle sehnat pomocníka, který podrží psa na startu a 5…4…3…2…1…MUSH GO!

V sobotu byly intervalové starty, a tak jsme s Angee makaly, abychom dohnaly závodnici, která startovala před námi. Trať byla úžasně značená (vážně nebylo kde zabloudit), jen byl na trati místy velmi nepříjemný písek, který prověřil, jestli jsme si vybrali správnou trasu nebo se do toho písku zabořili a museli seskočit z kola/koloběžky a pár metrů běžet po svých. V sobotu jsem musela z kola slézat několikrát a jednou se díky tomu i válela v písku 🙂

IMG_5042

Potom startovaly kategorie scooter se dvěma psy (v Polsku D0), scooter s jedním psem a canicross, kde jsem si dala druhé kolo s druhým psem. Sobotu jsme si rozběhli/rozjeli velmi slušně a těšili jsme se na neděli, že potvrdíme svoji formu.

Po doběhu jsme si zašli na výbornou zelňačku a strávili odpoledne kecáním o všem možném, spaním nebo hraním frisbee. Později se tradičně hrál fotbal, ale nikdo z ostravských závodníků se nezúčastnil. Všichni už jsme se nemohli dočkat večerního rautu a tomboly. Jako předkrm byla škvarková pomazánka, pokračovalo se pečeným prasetem a čtyřmi druhy salátu a sladkou tečkou byly koláčky, které jsme ještě ale my, kteří jsme šli brzo spát, neměli. Někteří jeli na noc domů, jiní spali v autě a někdo ve stanu. S radostí oznamuji, že žádné ztráty hlášeny nebyly – nikdo neumrzl 🙂

natka report čumák

natka spaní

V neděli se začínalo startovat od desíti hodin – některé starty byly intervalové, bikejoring startoval po dvojicích a canicross hromadně. Výrazně se ochladilo, a tak se pejskům běhalo mnohem lépe a nemuseli jsme je namáčet. Všichni jsme bojovali, jak nejlíp jsme uměli a vyneslo nám to úžasné výsledky – nejsilněji námi obsazená kategorie byla canicross žen:

Na 1. místě se umístila Katka Bluchová, na 3. Adélka Voráčková, na 4. Adél Ulmanová, na 11. Veronika Nováková, na 14. Kateřina Nožičková a na 21. Natalie Cihlářová.

V kategorii canicross muži za nás startoval Martin Řezáč s Alíkem a doběhli si pro krásné páté místo. Tuto kategorii vyhrál náš kamarád, vícemistr Evropy v canicrossu, Peťa Fochler (SK děti severu).

V kategorii D0 (=SC2) se umístil Martin Urbančík na 2. místě, Lucka Schönová na 8. místě a Katka Málková se svými veverkami na 10. místě.

01
Foto: https://www.facebook.com/jan.szarwark/media_set?set=a.10206825824908523.1073742091.1363217388&type=3

 

Gabka Milatová se umístila na úžasném 3. místě v kategorii SC1 a Honza Blucha s Irunem dojeli na 6. místě.

Já (Natalie Cihlářová) jsem se v kategorii bikejoring ženy umístila na 9. místě a díky pádu na trati prověřila zkušené zdravotníky, kteří mi naražené koleno zchladili a stáhli obvazem.

K obědu jsme si dali výborný vývar a posléze poskládali dvě štafety – jednu canicrossovou ve složení: Katka Bluchová, Petr Fochler a Adélka Voráčková, kdy si doběhli pro 3. místo a jednu smíšenou, česko-slovenskou – Verunka Nováková SC1, Jaro Banoci Bkj a Lucka Schönová SC2. Ti bohužel byli diskvalifikováni pro neochotu psa běžet (prostě se rozhodl, že dnes už stačilo a jediné místo, kam poběží, je stake-out :)).

Do vyhlášení zbývalo mnoho času, a tak jsme sbalili všechny věci, počkali na vyhlášení, posbírali pár medailí a pohárů a vydali se na cestu domů.

Myslím si, že jsme si to všichni parádně užili, tratě byly suprovní, jídlo výborné a srandu jsme si taky užili. Mezi Ostravskou specialitu patří, že závodíme s ne příliš typickými rasami psů, a tak jsme spolu s ESPéčky a jedním huskym dovezli borderku, bílého švýcarského ovčáka, dva flat coated retrievery, dva baucerony, belgického ovčaka malinoise, malého křížence pudla a malou kříženku snad buldočka. A Lucka z Olomouce jela SC2 a chodským psem a kříženkou flata a bordery. Takže kdo má strach, že nemá vhodného psa na běhání, když nemá ESP, nemusí se vůbec bát, protože tahat může jakýkoliv pes. 🙂 Nejde o to vyhrát, ale užít si to!

Natalie Cihlářová