Rozloučení se sezónou – Radíkovský sprint, 28.-29.3.2015

O víkendu 28-29.3.2015 se uskutečnily závody v Radíkově u Olomouce. Dozvěděla jsem se, že to jsou dvoudenní závody a jsou vhodné pro začátečníky – amatéry, jako jsem já se svým maďarem Leonkem 🙂 Velmi jsem se těšila a konečně tady byla sobota ráno. Všechno sbalené, ještě jednou zkontrolovat, hlavně na nic nezapomenout a huráá na cestu.


Po příjezdu jsme se odprezentovali, ubytovali, zúčastnili se meetingu a šli si projít trasu. Ta byla z kopce, do kopce, lesem       a cestou blátivou. V noci zřejmě muselo pršet. Na náladě to však nikomu neubralo, no co už, když se bude padat, bude to do měkkého 😀

Ani jsme se nenadáli a byl tady start prvního závodníka přesně ve 13:00. Startovalo se v intervalech po 2 minutách v každé kategorii. Nejdříve spřežení, kola koloběžky a nakonec běžci.

DSC_0021

S Leonkem jsme začátek tratě vzali klidnějším tempem a i přesto se mi podařilo v zatáčce na blátě upadnout. Nevadí  zvedáme se   a běžíme dál. Do poloviny trasy byl náš běh poněkud vlažný, spíše kochající se. Pak nás předběhla Adélka Voráčková se svou fenkou Amanitou, do které se Leonek bláznivě zamiloval a náš běh nabral obrátky. Tímto Adélce i její fence ještě jednou děkuji 😀 Po běhu napojit psa, jít vyklusat nohy a šlo se na čaj. Jelikož jsme startovali ve skupině CCW až kolem půl 4, do večera to vše uteklo. Sedělo se, povídalo a čas příjemně plynul.
Dobrá nálada se nás všech držela i druhý den, kdy nás přivítalo ještě o chloupek chladnější počasí a dokonce spadlo pár sněhových vloček. První závodník startoval už v 9 hodin, kategorie CCW okolo 11 hodiny. U nás se to tentokrát obešlo bez pádů, ovšem bez Amanity před námi jsme opět běželi výletním tempem.

žaneta kulich

No, byly to první závody a já si je chtěla hlavně užít a to se nám povedlo na jedničku. Ve dvě hodiny proběhlo vyhlášení všech kategorií a potom jsme se všichni nějak rychle rozloučili a rozjeli se do svých domovů. Takže bohužel nemáme hromadnou fotku celého týmu. Což doufám napravíme na dalších závodech Chupa Chups.

A teď shrnutí na závěr 🙂
Za team Mushing Ostrava startovalo celkem 11 závodníků.

Největší zastoupení jsme měli v kategoriích CCW, kdy se na        1. místě umístila Kateřina Bluchová,

kateřina bluch

na 4. místě Petra Čaganová,

petra čaganová

5. místo obsadila Martina Břesská,

martina břeská

 

7. místo patří Adélce Voráčkové, která trať dokončila druhý den s vyvrtnutým kotníkem.

adélka v.

12. místo uhájila Katka Nožičková

Nožka

a 13. místo obsadila má maličkost, Žaneta Kulichová.

žaneta kulich

V kategorii SC1 závodil Jan Blucha, který obsadil 2. místo.

blucha jan

V kategorii C1 se umístil Tomáš Netri na krásném 5. místě

tomáš netri

V kategoriích BKJM obsadil 1. místo Michal Čuřík.

Michal čuřík

 

V kategorii SC2 skončila na 12. místě Kateřina Málková.

kača málková

Které patří mimochodem můj obdiv. Nejenže ze soboty na neděli spala ve stanu, přes den bylo opravdu chladno a v noci to také asi nebyl žádný med. Stejně jako její otužilost obdivuji i její dva menší pejsky, kteří jsou malí vzrůstem, ale srdcem jsou to opravdoví závoďáci. Budu jen doufat, že jednou Leonka chytne závodění stejně jako její dva chlupáče.

A v kategorii Junioři se ukázala i Alena Kielkovská, která běžela až v neděli jeden závod.  (s 2. nejlepším časem 9:18)

alena kielovská

Chtěla bych na závěr poděkovat pořadatelům. Byl to můj úplně první dvoudenní závod a já si jej vážně užila. Trať byla skvěle značená, nezabloudila jsem ani já a to se ztrácím ráda 🙂 I přesto že bylo bláto a bylo to z kopce a do kopce, běželo se mi oba dny skvěle. Atmosféra byla uvolněná a přátelská a já myslím a doufám že jsem si to užila nejen já, ale i všichni ostatní 🙂 Budu se těšit zase někdy na příště.
Zároveň se chci předem omluvit, pokud jsem na někoho zapoměla. Určitě to nebylo schválně, jen jsem nová a neznám ještě všechny tváře našeho týmu.

Ještě jednou gratuluji všem kteří se umístili a také všem kteří se z účastnili a “přežili”.

CCW všichni DSC_0645

DSC_0658 sc2 ok

Těším se na další závody. Teď nezbývá než nadále poctivě trénovat, protože dobrý trénink se vyplatí a hlavně nás baví 🙂

Žaneta Kulichová