Wyścigi Psich Zaprzęgów Śladem Bobra 2016

V pátek večer jsem opět nasedla do auta s Luckou Schönovou (Hanácký mushers club) a vyrazily jsme do Polska.
Dojely jsme někdy kolem půlnoci a musely jsme pohledat nějaké organizátory, aby i řekli, kde spím. Mise se zadařila a s Angee jsme mohly spát v místní knihovně, kde bylo krásně teplo.

Druhý den ráno jsme se zaprezentovaly, potkaly Martina Řezáče a v 10:00 byl první start. Já startovala 10:55. Nachystala jsem Ang, zahřála se (byla vážně kosa) a šlo se na věc. Startu jsem se trochu bála, protože trať byla na lehoučké vrstvě sněhu dost uklouzaná, ale vybraly jsme to a zamířily na 5,3 km dlouhou trať se spoustou zatáček a místy dost písku.

02 natka

 

Byla jsem ráda, že nakonec se jelo off-snow, protože bych určitě v každé zatáčce objala nějaký strom 😀 Ale organizátoři říkali, že kdyby se jelo on-snow, byla by trať jiná. Po první etapě jsem byla na 12. místě a Martin Řezáč na 2, nerozlišovali se muži/ženy, byla vyhlášena pouze jedna kategorie.

03 Martin

 

Dali jsme si oběd a šli se ohřát do knihovny a nabrat síly na noční etapu. První start byl v 17:00, já startovala 18:04. A bylo to perfektní! Úplně si takhle představuju ty severské závody, s čelovkama, na sněhu, po tmě…v asi tak -158°C 😀 Vyměnila jsem jednu vrstvu za teplejší a vyrazily jsme s Angee do tmy. Trať rychle ubíhala, téměř celou jsme ji běžely s huskym, který nás nechtěl předběhnout a ještě si daly závěrečný sprint do cíle.

Večer byly špekáčky na ohni a poseděli jsme asi tak do půlnoci, do jedné rána a vypravili se spát. V neděli se startovalo opět od 10:00 a canicrossaři měli hromadný start v 10:55. Ang už deset minut před startem poskakovala nadšením, Martin startoval v první lajně, já ve třetí. 3…2…1…GO! 1. kilometr jsme se s Ang držely těsně za vedoucí skupinkou, potom už se to dost roztáhlo. V cili jsme ještě přespurtovaly jednoho závodníka a doběhly si pro náš nejrychlejší čas víkendu.

Ve výsledném pořadí si Martin udržel 2. místo a já skončila 11. Rychle jsme sbalili všechny věci, zatopili v autě a odjeli do svých domovů 🙂

01spol

autor: Natalie Cihlářová

Velká gratulace za MTO a díky za report 🙂