Velikonoční mushing pod věží 25.-26.3.2016

O víkendu 26.-27.3.2016 se část teamu MTO vydala na mushingové závody, které se uskutečnily v Radíkově u Olomouce. Jednalo se o dvoudenní závody, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené borce. Velmi jsem se těšila, jelikož jsem to brala jako test výkonnosti, navíc tento závod byl brán jako nominační na blížící se mistrovství Evropy organizace ECF, které se bude konat tentokrát v České republice ve Vysočina Aréně. V sobotu ráno nás čekalo závěrečné balení a huráá na cestu.


Po příjezdu jsme se odprezentovali, ubytovali, zúčastnili se meetingu a šli si projít částečně trasu. Ta byla z kopce, do kopce, lesem a jak už to tradičně na Radíkově bývá všude plno bláta.

Ani jsme se nenadáli a byl tady start prvního závodníka přesně v 13:00. Startovalo se v intervalech po 1 minutě v každé kategorii. Nejdříve spřežení, kola koloběžky a nakonec běžci. Já jsem tradičně startovala s Elčou v kat CCW a muž Jan Blucha v kat. SC1 (koloběžka s jedním psem). Startovaly jsme prakticky na konci celého startovního pole. Po startu zhruba v polovině tratě jsme začaly sbírat závodnice startující před námi některým snad i troch pomohly při závěrečném táhlém výběhu do kopce a po prvním dnu se tak umístily v kat. CCW na prvním místě.

Jelikož přes noc pršelo, trať slibovala pro závodníky ještě větší klouzanici – to také poznamenalo u většiny týmu zhoršení časů z prvního závodního kola. Byly to první závody a já si je chtěla hlavně užít a to se nám povedlo na jedničku a odvezla jsem si i pro sebe kvalitní čas J. Ve dvě hodiny proběhlo vyhlášení všech kategorií a potom jsme se všichni nějak rychle rozloučili a rozjeli se do svých domovů. Takže bohužel nemáme hromadnou fotku celého týmu. Což doufám napravíme na dalších závodech Chupa Chups.

A jak si vedli ostatní myslím, že nad míru dobře.

V kat. A1 na 4. místě dojela Barča Twardková, v kat. BKJW na druhém místě dojela Míša Svobodová, v kat. C1 jsme měli dvojí zastoupení a to na 3. místě dojela Marta Nguyenova a na 5. místě Tomáš Netri, v kat. CCM nás reprezentoval Jarda Navrátil, který doběhl na 4. Místě, v kat. CCW jsme měli jedno z největších zastoupení a to Kateřina Bluchová obsadila 1. místo, Barča Mikušová obsadila 2. místo, Adélka Voráčková 3. místo a Natálka Cihlářová 7. místo, v kat. CCJ obsadila Barča Pyšková 1. místo a Anežka Štíhlová 2. místo, v kat. SC1 vyhrál Michal Pavlovec, na 2. místě dojel Jan Blucha a na 10. místě dojela Hanka Sochová a v kat. SC2 dojel Tomáš Netri na 5. místě.

Celkem se z klubu MTO zúčastnilo a zdárně dokončilo 15 závodníku – za výbornou reprezentaci klubu děkujeme a gratulujeme všem medailistům..

 

Ps.: doufám, že jsem na nikoho nezapomněla J

 

Viz výsledky: Link

 

autor článku: Kateřina Bluchová

Děkujeme a všem patří obrovská gratulace!!!

Foto:

Link

Link