21. Nemzetközi szánhúzókutyás hétvége – 21. International sleddog weekend 24.-25.9.2016

V pátek 23. září jsem opět vyrazila s Luckou z HMC na závody hned u Budapeště. Na místo jsme dorazily těsně před půlnocí, rozložily stany a šly se přivítat s příteli ze Slovenska.
V sobotu kolem osmé ráno byla prezence a rozdávání čísel. Canicross startoval až kolem poledne, tak bylo dost času pomoct ostatním závodníkům a nasát atmosféru.

S Angee na nás čekala trať dlouhá 2,1 km a proběhly jsme ji za 8:10 minut. Startovalo se vždy po třech canicrossařkách zároveň, což je pro mě velké plus, že člověk neběží úplně sám, ale ani se nemotá se spoustou psů při hromadném startu.

O půl třetí startoval triatlon žen a to jsme si s Luckou nemohly nechat ujít! Cca 50 metrů plavání, 2 km canicross a 2 km bikejoring. V plavání jsme s Ang zabraly a vytvořily si náskok, který jsme ale hned ztratily při obouvání bot 😀

Hnedka jsme vybíhaly na canicross, kdy Angee nepochopila, že ještě furt závodíme, a tak se zařadila a klusala vedle mě. Potom nás ale doběhl husky a Angee pochopila, že tady jde o hodně! Doběhly jsme 2 km CC na průběžném 3. místě a rychle přesedly na kolo. To už toho Angee měla plné kecky, běžet potřetí toho dne stejnou trasu. Ale i tak se nám v závěru podařilo předjet huskyho a dostat se na 2. místo, ale těsně před cílem nás ještě předjela Lucka s Bugym, a tak jsme nakonec braly 3. místo v ženském dogtriatlonu.

benedek_hazy3

dorina_nemeshegyi

Odpoledne jsme si byli ještě zaplavat v jezeře, vyčabraly s Luckou všechnu teplou vodu a večer na nás čekaly špagety a výborná buchta. Potom jsme si šli sednout do chatky, ale jelikož jsem usínala v sedě, už kolem deváté hodiny jsem to zabalila a šla spát do stanu.

14444822_10206680566163308_3506993179079540753_o

Ráno jsme se s Luckou koukaly na starty velkých spřežení a kolem poledne opět startoval canicross. Únava byla znát, a tak jsme to s Angee zaběhly za 8:31 minut. Dohromady nám to stačilo na 6. místo z 25 startujících.

Celkem se závodu účastnilo téměř 300 startujích z Maďarska, Slovenska, Česka, Srbska, Bulharska a dalších zemí. 15.-16.10. se konají další závody kousek od Gyoru (5. Szigetköz Vének nemzetközi kutyafogathajtó canicross bikejöring dogscoot – https://www.facebook.com/events/1753971604820258/) a kdybychom něměly ME ECF, určitě jedeme.