ANNAMAET Mistrovství Evropy ECF 15.10.-16.10.2016

ME ECF 2016 – Nové Město na Moravě

Pro některé jasné rozhodnutí hned, tam musím být. Jiní váhali s přihlášením do poslední chvíle. Tak či tak, stálo to za to! 

Česká výprava si vedla nadmíru dobře 14x ZLATO 9x STŘÍBRO 5x BRONZ a další řada úspěchu umístění v první desítce! 

dsc_8471
Foto: http://jnburian.rajce.idnes.cz/ME_canicross_Nove_Mesto/#DSC_8471.jpg

Co vše tomu předcházelo? 

Poslední možnost přihlásit se do nominace byla do poloviny května. Počet startujících mohl být maximálně 80, kdy byl rozdělen na reprezentaci A a reprezentaci B.

Podmínky pro zařazení do reprezentace byly následující:

  • Pro reprezentaci A účast na min. jednom z reprezentačních soustředění, pro reprezentaci B  účast na obou.
  • Účastníci byli vybíráni na základě výsledků závodů v roce 2016, doplňujícím kritériem byl úspěch na MČR 2015. Hodnotili se také výsledky celé sezóny, všech závodů v ČR a přihlédnuto bylo i k významným podnikům v zahraničí.

    Podmínky účasti na ME, více zde

Takže když jsme již vyrazili na závod ME ECF pravděpodobnost zabloudění byla velmi nízká. Víkendy na Vysočině v okolí hotelu Horník byly časté, cesta se již do paměti zaryla, avšak většina z nás si je úžívala 🙂 

Výhodou soustředění byly měřené tréninky na trati.

14344333_1150430405003178_6304014193028652118_n

A samozřejmě jsme nechyběli my, Ostraváci! 🙂

Sociální sítě se začínaly plnit upoutávkami.

 

Tak a je tu září a každý již netrpělivě sleduje. kdy se objeví seznam reprezentace a rozdělení do kategorie A a B.

Pro zajímavost seznam reprezentace zde

Příjezd na závod byl také individuální, nejpozději však bylo nutné v pátek projít veterinární přejímkou, kde proběhla kontrola očkovacího průkazu a označení psa. 

14680748_548045942057173_2317815841928565882_n
FOTO: CAM facebook

To však nebylo vše z pátečního programu.  Konal se také slavnostní průvod a zahájení.  Opravdu jeden z nejkrásnějších zážitků. 

 

Sobota, první den, první kolo závodů a nervy “na dranc.”

S kým jsem promluvila, včetně mne, tak šla nervozita poznat, ale hned po odstartování vše opadlo a závodníci podávali maximální výkony a do cíle dobíhali, či dojížděli se svými parťáky odhodláni ukázat, co v nich je! 

Foto: CAM facebook
Foto: CAM facebook

Ač byl celý team nejen MTO “roztroušen” po blízkém okolí, tak se všichni sešli na večerním rautu, který byl přichystán.  Nadlábnutí všeho možného, co praskající stoly nabízely se připravovali na nedělní 2. kolo závodu. 

Závod byl také zajímavý i divácky a to dle informace sobotní odhad 3500 fanoušků, v neděli jich bylo přes 5 tisíc. Neděle navíc byla velmi divácky atraktivní díky hromadnému canicrossovému startu!

 

Samozřejmě nervozitu nepociťovali jen canicrossaři, ale také závodnící i v dalších kategoriích  …

Foto: Hinouck Canicross
Foto: Hinouck Canicross

 

Závodníci jezdili na tratích tři a 5,2 kilometru. Kvůli prudkým výjezdům a sjezdům byly velice náročné. „Vzhledem k náročnosti trati jsme čekali mnohem horší průměrné časy. Jeden kopec má stoupání 28 procent a měří 300 metrů,“ řekla Šrolerová. Při sjezdu dosahovali psi rychlosti i kolem 50 kilometrů v hodině. 
Zdroj: http://www.jihlavskadrbna.cz/sport/1778-v-novem-meste-zavodilo-rekordni-mnozstvi-musheru-se-psy-rozdalo-se-108-medaili.html

Závěrečný cíl znamenal závěrečný nával emocí. Společné maximální nasazení, společné podávaní výkonu, obrovská radost “zvládli jsme to” … 

14642156_548059945389106_8726585586422945590_n

 

Členové MTO se v české výpravě neztratili! 

Výsledky zde

Skvělé výkony předvedli také naši mladí reprezentanti:

Canicross Beskydy, ME ECF 2016, více zde

 

 

Všem OBROVSKY GRATULUJEME !!!

A jak ME ECF vnímali členové MTO?  

Gabriela Milatová, pes Thor, umístění: 2. místo 

1. Splnilo ME ECV v NMNM tvé očekávání?

Rozhodně ano – krásná trať, i když náročná, skvělá organizace, fandící diváci. Parádní zážitek, největší závod, kterého jsem se zúčastnila!

2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?

Od srpna jsem připravovala pilně psa, když nám počasí nepřálo a  v OV bylo teplo, jezdila jsem do Beskyd nebo do Jeseníků.

Sebe jsem trénovala samozřejmě taky, začala jsem intenzivně necelý rok předem. A bylo to  pořád dokola: posilovna – koloběžka – běh – posilovna –  koloběžka – běh….. Ke konci už jsem byla hodně unavená, ale zúročilo se to.

3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?

Jsem moc spokojená. Zvláště proto, že jsem v tomto sportu začala závodit teprve před dvěma lety. Neměla jsem žádné ambice a jen jsem brala to, co mi osud přinesl.

4. Tvé plány do budoucna?

Ještě mám rezervy, zvláště  v technice jízdy na koloběžce. Takže plán číslo jedna jedna je zlepšit jízdu!

Ale teď si musím chvíli odpočinout. Pak zase začnu  trénovat a co bude dál se uvidí.

Co týká závodů, žádné velké plány nemám, pošilhávám po MS, které má být příští rok v Polsku, ale to hlavně proto, že je to tak blízko. Nerada se dívám moc dopředu, protože člověk míní…… však to znáte.

5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?

Nikdy neříkej nikdy!
Protože u mě to bylo tak: Chtěla jsem se nejdříve vozit jen tak pro radost. Pes krásně běhal, tak jsem si říkala, že mu to přece nebudu kazit a začnu něco dělat i se sebou.  A tak jsem začala běhat, učit se jezdit na koloběžce sama, se psem…..to bylo modřin! A pak to začalo jít, a začali jsme se umísťovat…. pak mi někdo řekl, jestli nepojedu na ME. Přišlo mi to nereálné, když jsem teprve začátečník. Ale děkuji předsedovi našeho oddílu Martinu Urbančíkovi, který mi nalil sebevědomí, hodně mě povzbudil, a tak jsem do toho šla…….


Tomáš Mrovec, pes Harry

1. Splnilo ME ECF v NMNM tvé očekávání?

Na takové akci jsem byl poprvé, takže nemám srovnání ale mohu říci že splnilo. Organizačně výborně zvládnuto, trať byla sice na můj vkus těžší ale dobře připravená, včetně zázemí pro závodníky. Výbornou kulisu vytvořili i diváci.

2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?

Žádnou zvláštní přípravu jsem neměl, běhal jsem co mi dovolila práce, rodina nebo zdraví. Psa jsem pouze přivykal na danou vzdálenost.
Ideální to určitě nebylo, ale s podobnými podmínkami se potýká asi většina závodníků.

3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?

To nejsem, nejde ani tak o umístění,  jako o výsledné časy.
Měl jsem větší cíle, kterých jsem nedosáhnul.

4. Tvé plány do budoucna?

Nic moc v tomhle sportu neplánuji. Je to především zábava.
Snad pokud by byla možnost, chtěl bych dopřát takovou akci i svým klukům, kteří už taky běhají.

5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?

Doporučuji vyzkoušet. Ten pocit když vás ženou fanoušci do cíle, nebo hromadný start více než 60 závodníků je zážitek a zkušenost. S tím se běžně nesetkáte.


Kristina Fryzová, pes Connie, umístění: 6. místo

 

 

1. Splnilo ME ECF v NMNM tvé očekávání?

Myslím, že to byl větší zážitek, než jsem sama očekávala. Neuvěřitelná atmosféra, od slavnostního zahájení, průvodu, po velké množství fanoušku na trati. Překvapilo mne, kolik lidí nám s Koníkem fandilo a bylo to úžasné, díky! 🙂

2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?

Váhala jsem do poslední chvíle, jestli  vůbec mám jet, ale když jsem se rozhodla, že tedy ano, oslovila jsem Libora Pavelku z SK Oceláci, zda mi pomůže s přípravou a ten neváhal a ujal se toho. Takže to byly canicrossové tréninky  Koníka (Connie) a poté, většinou hodně večerní , mé běhací a posilovací.  

3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?

Jsem celkem spokojená, s odstupem času vím, že jsem mohla v sobotu zarvat víc 😀 ,  ale jsem nadmíru spokojená s tím, jak se Connie “porvala” s hromadným startem v neděli a pomohla nám dohnat malou kolizi , která vznikla.  

4. Tvé plány do budoucna?

Pohrávám si s myšlenkou Polska , už jen kvůli vzdálenosti, popřípadě vyrazit aspoň někam “do světa”  🙂 Ale já těch myšlenek a nápadů mám někdy nadmíru 🙂

5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?

Určitě neváhej a jdi do toho!!! 


Natalie Cihlářová, pes Angee

 

 

1. Splnilo ME ECF v NMNM tvé očekávání?

Já jsem vůbec netušila, co čekat, protože jsem se nikdy takové velké akce neúčastnila. Od začátku jsem říkala, že my si s Angee jdem užít atmosféru (a třeba si potom někam napsat, že jsme účastnice ME :), ale před během se vždycky dostavila strašná nervozita. Nicméně, kromě počtu účastníků a slavnostního průvodu, víceméně vše probíhalo jak jsem zvyklá z menších závodů. Nejvíc mě ale uchvátily nedělní hromadné starty a fandění všem canicrossovým štafetám, kdy bylo opravdu na co koukat a diváci byli opravdu úžasní a podpořili i ty nejposlednější štafety.

2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?

Jelikož jsem si spíš chtěla přičichnout k tak velkému závodu a věděla jsem, že nemáme šanci měřit se s nejlepšími, trénink se nijak nelišil od běžné sezóny – běh bez Angee, canicross s Angee, scooter…

3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?

V obrovské konkurenci jsme si doběhly pro 57. místo a já jsem plně spokojená, protože trať byla opravdu náročná a my ji úspěšně pokořily! 🙂

4. Tvé plány do budoucna?

Stále běhat, koloběžkovat a jezdit s Angee hlavně pro radost a třeba se nám někdy podaří urvat nějaká ta medaile. Mně hlavně baví ty společné tréninky, ať už v Ostravě nebo Olomouci a závody, protože tam vždycky člověk potká spoustu kamarádů a užije si hromadu srandy.

5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?

Určitě se toho nebojte, nemáte co ztratit a je úplně jedno, že nemáte „nabouchané ESP“, ale jen svou milovanou „veverku“. Hlavní je, když z toho oba máte radost!


Adéla Ulmanová, pes: Briska

1. Splnilo ME ECV v NMNM tvé očekávání?

ME ECV mě spíše velice překvapilo. Páteční průvod měl pro mě skvělou atmosféru a trať jsem zvládla líp, než jsem čekala včetně posledního sjezdu
 
2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?
 
Spíš méně než více. Protože mám beaucerona, tak moje tréninky s Briskou nebyly moc velké ESPéčkové fičáky 😀 ale krásné projížďky okolo rybníku Štěpán a děhylovského potoka. Jen kvůli trati jsem si na šampionát sehnala enduro helmu 🙂
 
3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?
 
Jasně, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se
 
4. Tvé plány do budoucna?
 
Nemám žádné velké ambice, je to koníček a dělám to pro radost.
Jen moji Brisku to moc nebaví, takže budu učit Flokiho (svého nového psa)
 
5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?
 
Jděte do toho, ničeho se nebojte. Je to zábava a týmová práce s vašimi miláčky.
 

Kateřina Bluchová, pes: Citadela, umístění: 3. místo

1. Splnilo ME ECV v NMNM tvé očekávání?

Nad míru pokud mohu srovnávat s Evropským šampionátem IFSS ve Francii 2014, tak letošní ME org. ECF posunulo laťku o něco výše. Trať sice nebyla dle mého gusta, ale všichni měli podmínky stejné, dále zde bylo sice pár mušek, ale pořádání tak velkého závodu se tomu asi nikdy nevyhne.

2. Jakým způsobem ses připravoval (a) na tento šampionát?

Moje příprava nebyla úplně ideální. Na začátku dubna jsem si hnula při tréninku se zády a to tak, že jsem dva měsíce nemohla běhat a prvních 14 dnů ani pořádně chodit, zajít do večerky pro chleba byl pro mne v té době malý sportovní výkon, ale za pomocí fyzioterapeutů a mentální podpory mého muže jsem se dala dohromady a mohla začít v červnu běhat a připravovat se pomalu na závod. Ze začátku to šlo sice z tuha o canicrossu nemohla být ani reč, ale opět nastoupil můj skvělý muž a s přípravou psa mi velmi pomohl. Také bych chtěla poděkovat svým rodičům , kteří občas hlídali mého úžasného syna a panu trenérovi Augustinovi Šulcovi a nejen běhajícím přátelům, kteří byli na tréninku vždy oporou.

3. Jsi spokojen(á) se svým umístěním?

S umístěním jsem spokojena . Do závodu jsem šla s tím, že se chci v prvé řadě nominovat do štafety a být celkově do 10. místa. To první se mi povedlo hned první den, kdy jsem se mezi českými ženami umístila na 2. místě a celkové 3. místo v jednotlivcích se mi podařilo urvat druhý den, kdy to byl spíš boj sama se sebou – tenhle závod vážně bolel 😊.

4. Tvé plány do budoucna?

Momentálně se chystám na ME org. IFSS do Anglie ale co bude do budoucna vážně netuším…

5. Co by si vzkázal ostatním, kteří by takový závod zkusili rádi také?

Klidně se přihlásit a jet. Je to vážně zážitek, který stojí za to a že nemaji výkonnost nejlepších , nevadí. Tento sport je vážně pro všechny, kteří se radí hýbou a mají psa, který tuhle činnost rád sdílí se svým páničkem.


Všem, kteří si našli na dotazníky čas moc děkujeme!

Byl to opravdu zážitek, který stál za to!

Velký obdiv a poděkování patří pořadatelům a dobrovolníkům! 

ZÁZNAM Z ČT SPORT

 

 

Foto: http://kristynabecvarova.rajce.idnes.cz/European_Championship_ECF_2016/#

C A M FACEBOOK 

http://www.regionvysocina.cz/video/annamaet-mistrovstvi-evropy-ecf-v-canicrossu-bikejoringu-a-scooteru-nove-mesto-na-morave-michal-masek-alba131081/

Report: Kristina Fryzová