MANMAT Canicross Okolohradce 9.-10.9.2017

Nominace na ME se rozhodla na Manmat canicrossu Okolohradce

Již po jedenácté hostily nádherné lesy kolem hradeckého rybníku Biřička závody individuálních sportů psích spřežení Manmat canicross Okolohradce. Přestože organizátoři již na minulém jubilejním ročníku slibovali, že byl poslední, odolali své pohodlnosti a uspořádali závody další. Reakce zúčastněných nenechává na pochybách, že se rozhodli dobře. Na start nastoupil rekordní počet závodníků, počítáme-li i děti, juniory a účastníky canicrossu pro celou rodinu, bylo jich téměř 200!

Závod byl také jediným nominačním závodem pro Mistrovství Evropy ECF v těchto disciplínách, takže nervozita na stratu byla vysoká.

První den se v kategoriích bikejering a scooter startovalo intervalově, po 30 vteřinách. Canicroosové straty byly hromadné. Ještě předtím se ale na čáru postavily děti.

Hlavní závod byl na trase dlouhé 4, 6 km. Na strat nastoupily všechny známé postavy individuálního mushingu v Čechách.

Adrenalin byl cítit ve vzduchu několik hodin, protože starty trvaly neuvěřitelné dvě hodiny. Závodníků bylo opravdu moc. Časy v cíli byly těsné.

Druhá nedělení etapa závodu proto nabízela skvělou podívanou. Startovalo se kromě canicrossu gundersenovou metodu, tedy takzvanou stíhačkou, kdy se vyráží na trať v rozestupech z předchozí etapy. V cíli je tak jasné konečné pořadí závodníků.

Náš oddíl reprezentovaly dvě závodnice, které bojovaly o nominaci na ME 2017 v Itálii. Kateřina Bluchová v kategorii canicross, která vybojovala 2. místo a Gabriela Milatová, která se v kategorii SC1, která se nedělila na muže – ženy ani dle věku, umístila na  11.místě. Obě svým umístěním nominaci na Itálii získaly.

Foto: Petrovič

Dalšími závodníky reprezentujícími náš oddíl byl Jan Blucha, který v kategorii bikejöring obsadil krásné 12. místo a Ivana Prokešová, která se v kategorii SC21 (koloběžka se dvěma husky) umístila na 5. místě. 

Foto: Petrovič

 

Také v kat. canicross muži reprezentovali klub Tomáš Mrovec se psem Harry, obsadil 10. místo a Michal Poledník (canicross beskydy) 9. místo.  (report z Canicross Beskyd, kde bojovaly holky o nominace níže)

Foto: K. Bečvářová

Výsledky hlavního závody zde

 

Také naše nejmladší naděje si vedly velmi výborně: 

V kat. 7-10 let bednu obsadili Max (1. místo)  a Michal Mrovec (3. místo) 

Výsledky dětí zde

Foto: Kristýna Bečvářová

Nejmladší závodník 🙂

Foto: https://www.facebook.com/Petrovic-Pictures-126409497928370/?fref=ts

Třešničkou na dortu, respektive hlavním závodě, byl vložený tradiční závod s názvem Vlastíkovo plavání, kterého se ve velmi studené vodě zúčastnila Gabriela Milatová a obsadila zmrzlé 1. místo.

 

Za klub obrovsky gratulujeme!!! 

Report: Gabriela Milatová 

 

Report Canicross Beskydy: 

 

O víkendu proběhl 11. ročník tradičního závodu v individuálních musherských disciplínách „ManMat Canicross okolo Hradce“. Běhalo se a jezdilo okolo rybníka Biřička a v místních přilehlých lesích blízko Hradce Králové. Letošní ročník byl také pojat jako kvalifikační závod na ME ECF, které proběhne v říjnu v Itálii. K vidění byly velmi kvalitní výkony, jelikož se sjela špička z celé ČR. Závodilo se na dvě etapy, mládež běžela pouze v sobotu.

Protože naše holky loni dopadly na ME velmi dobře, rozhodli jsme je na kvalifikace vyslat. Minulý rok kvalifikační závod neprobíhal, jelikož se ME konalo v domácím prostředí a tak se dostalo na všechny přihlášené. Letos však bylo přiděleno českým závodníkům pouze 42 míst ( které byly ještě později doplněny o dalších osm pozic), takže nic nebylo jisté.

Děvčata si však s kvalifikačním sítem poradila, když Roza s Forbeem suverénně vyhrála závod děvčat do deseti let. Anežka s Farrem obsadila v závodu mládeže do čtrnácti let 3. pozici a Barča s Pikaem 4. místo. Všechny se tak kvalifikovaly na říjnové ME. Moc gratulujeme a těšíme se, co na podzim předvedou. Roza bude obhajovat stříbrnou medaili v kategorii do deseti let, Anežka již poběží v juniorské kategorii a Barča bude startovat mezi dětmi do čtrnácti let.

Závodu v Hradci se zúčastnil také Michal s Codem. Závod pojal tréninkově, jelikož jeho se kvalifikace netýkala. Obě etapy dokončil na desátém místě.

Uvidíme se za měsíc v Itálii. Holkám budeme držet palce.

Save