Mistrovství ČR 17.-18.11.2018

O víkendu 17. -18.11.2018 se konal tradiční závod Hradecký mid a sprint v Bělči nad Orlicí, letos jako MISTROVSTVÍ ČR. Za Mushing team Ostrava se na start postavila řádka závodníků. Na midovou trať měřící 22 km se vydal se svým spřežením Vadimír Tkadlec a umístil se v kategorii MB na 5. místě.

Druhým závodníkem z MTO na midové trati byl Michal Kozel v kategorii MSC2 což je koloběžka se dvěma psy a umístil se na krásném, i když trochu nevděčném 4. místě.

Martin Řezáč v sobotu odstartoval do závodu v kategorii MCC, běžel a bojoval na trati 22 km ze všech sil, bohužel v rekonvalescenci po nemoci forma nebyla ideální, proto v neděli šetřil síly a již nestartoval.

Mushing team Ostrava měl samozřejmě své zastoupení i ve sprintu na 6,2 km. Tomáš Twardek se svým spřežením obsadil v otevřené kategorii A 5. místo a byl spokojen, že pejskům s věkovým průměrem 8 let to opravdu krásně běželo.

Nejvíce zastoupeny byly individuální disciplíny, hlavně koloběžky a kola. Gabriela Milatová bojovala v kategorii SC2 koloběžka se dvěma psy a obsadila ve velké konkurenci výborné 8 místo, na start se v této kategorii postavilo 17 můžu a žen.

Honza Blucha nás reprezentoval v kategorii BKJM a obsadil krásné 11. místo.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci našeho klubu, gratulujeme k výsledkům a držíme palce do dalších závodů.

Report: B. Twardková