Fitmin Cup 2019 – 1. kolo / Kuchyňa

Fitmin Cup 2019 – 1. kolo / Kuchyňa

Myslela jsem si, že v dubnu závodní sezónu ukončíme, ale zaujala mě série pěti bodovaných slovenských závodů FITMIN CUP na různých místech Slovenska. Ani na jednom místě jsme nikdy nebyli, o to to bylo lákavější.


Závody jsou jednodenní, tak jsme si říkali, že to pojmeme jako výlet, odzávodíme, podíváme se po okolí a na večer pojedeme domů. Plán je plán a realita mnohdy jiná… Už jak jsem viděla předpověď, bylo mi jasné, že to až tak úplně neklapne. Nicméně jsem si  čisté oblečení, které nesmrdí psem, optimisticky nabalila. Teploty těsně nad nulou, střídavě déšť a mrholení, studený vítr. Bez čepice a rukavic nemyslitelné. Pro psy krásné počasí, ale já jsem se musela rozloučit s tím, že uvidím zříceninu (hradu, jiné by se našly…). 
Nebyla sice zřícenina a krásné lesy kolem, ale navštívili jsme našeho kamaráda, slovenského mushera, který má chatu v Malých Karpatech, se kterým jsme strávili jednu dešťovou přeháňku u kávy, místo plánované vycházky do lesa.


Takže ve výsledku:  2,5 h tam, 7 minut závod, 2h zimy čekání na výsledky, 2,5H domů. ….no vždycky to nevyjde…


První kolo Fitmin Cupu se konalo 13.4.2019 v areálu Camping Park Karpaty Kuchyňa. Vyhlášené kategorie byly SC1, BKJ a CC.Trať nebyla dlouhá, kvůli teplému počasí ji připravili krátkou :-), jen 2,6 km.

Michal Pavlovec, foto: B. Twardková

Ale výživná byla dosti. Převýšení 68m, po prudké levotočivé zatáčce sjezd mezi kořenama a výmoly, výjezd táhlým kopcem a znovu ten sjezd. Alespoň byla zábavná.

Za náš tým MTO jsme nestartovali sami,  závodil i Michal Čuřík se svým psem Papouchem v kategorii BKJ a v kategorii CC zástupci Canicross Beskydy patřící pod náš klub.

Michal Čuřík, foto: B. Twardková

Výsledky:  

BKJ – 5. místo Michal Čuřík                               

BKJ – 7. místo Michal Pavlovec

SC1 – 3. místo Gabriela Milatová

Gabka Milatová, foto: Stanislav Marko

S dalším reportem, tentokrát z Rajce, se vám přihlásíme za tři týdny.

Gábi Milatová a Michal zvaný Lovec 

Za MTO Moc gratulujeme!