Ježdění na Valše 2019

V sobotu 21.9. ráno jsem vyjela na závody tzv.: Ježdění na valše do vesničky Louka nedaleko Olešnice. 

S nováčkem Maxem jsem jela jeho první závod v kategorii Bjkw. Kvůli jeho malým zkušenostem a náročnosti trati jsem se rozhodla, že kolo pro něj bude nejlepší a nejvíce mu pomůžu v kopcích. 

Po příjezdu jsem si s ním prošla trať, která tehdy vypadala nejlíp od dob kdy tam jezdím. Nebyla promočená, bahnitá a ani kluzká. Samozřejmě jako každý rok byla perfektně upravená a značená. 

Když jsem dorazila na start, zjistila jsem, že kromě Fandy, který odpočítával start tam není nikdo, kdo by mi podržel Maxe. V cíli jsem neměla motivaci a na kole jsem neměla kameru, tak snad hlava byla pod přilbou 😀 

3,2,1 START a Max se rozhodl se rozběhnout prudce doprava, nevím, jestli si to chtěl zkrátit, ale když jsem ho zavolala, že jedem rovně tak stál a hleděl na mě. Než se rozběhl, dobrou půl minutu jsme ztratili.

Polovina tratě vypadala dobře, než nás předjížděl Tobi. Max byl krásně u kraje a najednou se rozhodl přivítat jeho psy. V tom okamžiku jsem viděla, že se zamotají. Naštěstí Maxe Tobiho psi pěkně sprdli a letěli dál, ale já jsem se tam bambelala, až jsem nakonec lehla. Ležela jsem tam docela dlouho a snažila se odepnout SPD než jsem slyšela za sebou dalšího závodníka, to už muselo prostě povolit, jinak by nás přejeli. Trochu pomaleji, ale do cíle jsme dorazili.

Druhý den na startu jsem už všechno měla nachystané, ale přece jen kamerku špatně nastavenou. Vlastík mi pomohl Maxe odstartovat a ten letěl až do cíle lehce a hladce.

Myslím, že cca o tři minuty rychleji než v sobotu.

Bjkw 7. místo

Z dalších členů MTO se zúčastnili:

Třída A       

5. místo Tomáš Twardek 

Třída SC2 

4. místo Michal Čuřík

6. místo Dalibor Dohnal   

 

7. místo Vladimír Tkadlec

A ty večery na Louce jsou prostě úžasné, kluci hrají na harmoniku, kytaru, housle. Zpívá se, pije se.

Prostě zábava a rodinná atmosféra jak má být.

Těším na příští rok a věřím ve větší účast členů MTO

Všem moc gratulujeme!!!

Report: Adél Ulmanová, děkujeme! 🙂

Foto: Barča Twardková, BTWfoto Barbora Twardková