Szczekowyje w Buku 2020

Již potřetí se v lesích u obce Rudy cca 60km od Ostrava konal mezinárodní závod psích spřežení „Szczekowyje w Buku“, na kterém se sešli nadšenci psích sportů. Po dva dny  zde soutěžili závodníci z Polska, České republiky, Slovenska a Ukrajiny – celkem asi 160 lidí. Pořadatelem soutěže byl sportovní klub „Vlčí smlouva“ a Klub psích spřežení „Sfora“.

V rámci Polského poháru proběhly tyto soutěže: DB / BJK / bikejoring, DR8 (týmy s 8 psy), DR6 (týmy se 6 psy), DR4 (týmy se 4 psy), DS1 (koloběžky s jedním psem). DS2 (koloběžky se 2 psy), DC / CC / canicross a mimo Polský pohár také kategorie MID.

Honza Blucha , FOTO: Izabela Gettel PhotographySoutěž proběhla bez účasti veřejnosti v plném hygienickém režimu. Jak řekla Monika Grzeczyńska, prezidentka sportovního klubu „Vlčí pakt“, byla to vzhledem k převládající situaci nejtěžší soutěž, kterou kdy pořádali.

A jak to zde vypadalo?

Velký prostor pro stake out, zázemí sociální, velké venkovní ohniště, kde oheň hořel celé dva dny, všude přítomné roušky, ale hlavně pohoda a počasí bez deště. 


A tratě? Byly parádní! Žádná nuda, zvlněný terén probíhající okolními rozsáhlými lesy plnými lesních širokých cest. Podklad byl měkký, místy bahnitý po dešti, pro psy ani pro jezdce nebyl prostor pro odpočinek.

FOTO: Sleddog Sport Photography

Náš klub zde reprezentovali jen tři členové (Michal Kozel – vítěz kategorie MID a páté místo koloběžka s jedním psem, Gabka Milatová – čtvrté místo koloběžka s jedním psem a osmá se dvěma psy a Honza Blucha v MIDu na třetím místě.

Gabka Milatová, FOTO: Lucie Schönová Photography

Škoda, že z Ostravy zde nejezdí více závodníků, i když je to blíže než na Radíkov a hlavně bezpečnější tratě pro závodníky i psy. No nic. Aspoň jsme se viděli s dalšími závodníky, kteří zde dorazili od Olomouce a taky z Čech. A pokud se nestane zázrak, tak to byly letošní poslední závody.

Covidu zdar a hezké Vánoce přeji, protože už se asi nikam nedostanem.

Report: Jan BLucha

Honza Blucha, FOTO: Lucie Schönová Photography

Výsledky

https://mms2.mktor.eu/#/competition-results/9?returnUrl=%2Fcompetition

Všem obrovsky gratulujeme!