ICF worldchampionship 2023 Leipa

MS v německé bahenní Leipě je za námi a sledovat výkony české výpravy bylo něco neskutečného!

Česká výprava získala neuvěřitelných 28 cenných kovů a to i přes zvyšující se úroveň konkurence a počet závodniků, kterých letos bylo cca 900!

Přehled umístění české reprezentace na MS ICF Leipa 2023

Zdroj: TJ Soxol Maxičky

Na start MS ICF se postavili i naší členové

Veronika Kaldová (Canicross Beskydy) nejen, že se umístila v TOP10, ale doběhla si v opravdu v nabité konkurenci pro skvělé 5. místo! To však není vše, jelikož Verča startovala i ve šafetě, kde společně s Markét a Zuzkou získaly 3. místo! Wooow – obrovská gratulace!

Michal Poledník

umístění: 3.místo! Štafety: 1.místo! Moc gratulujeme!

Kruh se uzavřel.

Přesně před deseti lety jsem si poprvé vyzkoušel canicross s půjčenou fenečkou BOC Beruškou, když jsem se definitivně vykašlal na fotbal, který jsem 18 let hrál, jelikož jsem se více viděl v individuálním sportu a začal jsem běhat. Přenesel jsem se přes tři roky závodění a učení s úžasným Forbíčkem, přes dlouhé čekání na vlastního pejska, přes nemocného Břetíčka, díky jehož nemoci jsem upozadil sportovní ambice, jelikož ty jsou v kontextu zdravotních problémů tak titerné, až k vysněnému dokonalému závodnímu velikánovi Hichamkovi.

Po oku jsem sledoval české úspěchy, obdivoval Péťu Fochlera jako svůj vzor a čekal… Stále mi to bylo zapovězeno, až už jsem si říkal, zda mi to je vůbec určeno. Mluvím teď o účasti na mezinárodní akci. Loni se to zlomilo a my se dostali do Plédránu a Leipy a byly z toho dvě umístění v TOP10 a bronz z národní medaile na MS.

Letos se nám povedl udělat výkonností progres, kdy jsme zrychlili o 5-7 vteřin na kilometr a já si začal říkat sakra, na co by to asi mohlo stačit. Tento rok jsem tomu dal opravdu moc a těch tréninků sebe i Hichama bylo fakt hodně.

Povedly se kvalifikace, relativně i MČR a najednou přijde sobotní start na MS v Leipě. Ten den, kdy se všechno sešlo. Kdy jsme v sobě našli s Hišim to, na co jsme celý rok dřeli. Dobíháme na třetím místě. První flying Ben , druhý Ondra a pak…pak už my! S luxusním náskokem 15 vteřin na čtvrtého francouze.

V neděli už jsem na druhou pozici nekoukal, chybělo 9 vteřin na Ondru, ale nedělám si iluze a jsem realista, jsou s Feldou výkonnostně trochu jinde a soustředím se pouze na udržení pozice. Lehká matematika, stačilo ho udržet za sebou, což se bez problémů povedlo, i když v neděli byla trať už fakt těžká.

Bereme třetí místo na MS, je to sen??? Ty vole není!

O tři hodiny později slavíme s Ondra Svěchota a Johny Alaskan titul mistrů světa v canicrossové štafetě! Ta se mi neběžela podle představ, z moji basketbalovou postavou tu totální rychlost jako závodníci na prvních úsecích nemám. S Hichamem těžíme hlavně z konstantního tempa od začátku až do konce s vystupňovanými posledními čtvrtinami závodů. Nicméně ty kluky aspoň nějak uvisím a borci už to za mě dotáhnou do epického konce, který všichni viděli.

NEZAPOMENUTELÉ!!! Kluci opravdu Vám ze srdce děkuji. Bez Vás by se to nikdy nepovedlo. Ale před kým opravdu smekám, to je Hicham. Ve všech směrech dokonalý pes z ševelovic stáje po absolutní legendě feně Maje. Díky němu žiju svůj sen!

Stojíme dvakrát na podiu a mně běží hlavou, kolik asi ten obrovský časový úsek proběhlo tréninků a kolik té dřiny bylo. Bylo toho KU*VA hodně a trvalo to fakt dlouho! Neuvěřitelná satisfakce.

DESET LET!!! Z 24 letého mladíka se stal již příští rok věkově atletický veterán. Ta cesta mě tolik naučila a všechno mělo své místo a smysl, když se k tomu vracím zpětně v myšlenkách.

A za všechno může Barbora Kabátová, ta mě do světa canicrossu vtáhla🙏a život se psy se stal mým žitým snem.

Nikdy jsem neměl pořádně trenéra a překážek bylo hodně. Těch kluků tam je tolik, s daleko vhodnějšími proporcemi na canicross a konkurence stále vzrůstá. V mých očích jsme letos dosáhli absolutního stropu, kterého můžeme v canicrossu dosáhnout. Ben a Ondra, to je prostě úplně jiná liga…

Ale tímto příspěvkem jsem chtěl říci, že ač se to zdá třeba nedosažitelné, můžeš to být i ty! Můžeš to dokázat i když to může trvat opravdu dlouho a začínáš jako totální hobbík. Jen se nenechat zlomit a nedat na blbé kecy. Jestli tímto dodám motivaci alespoň jednomu člověku, tak se to povedlo.-)

Tato sezona byla absolutně snová. I kdybychom už nikdy nic nevyhráli, dokázali jsme si, že to jde urvat, když tomu člověk jde naproti a vytrvá.

Podzim už jsme uzavřeli a já děkuju všem za podporu a krásné reakce. Nevěřil jsem, kolik lidí nám fandí. Taky děkuji za podporu MANMAT- Česká republika, díky jejichž dresu jsem se cítil trochu důležitěji:-D a moji přítelkyni Veronika Kaldová, Miki Michal a Tomovi Mrovcovi, kteří mi byli v Leipě velikými oporami a nejen tam🙏

Odebíráme se na odpočinek. Hodně štěstí těm, kteří jedou do Španělska🙏

Michal Kozel

umístění: 4. místo! Obrovská gratulace

Moje první čisté canicrossové mistrovství a musím uznat, že rozhodnutí jít jen jednu disciplínu se mi vyplatilo(ještě že jsem na toho Míšu dal). Oba dny a nakonec i celkově jsme skončili s Eskimem na čtvrtém místě ve své kategorii. Eskimo opět ukázal, že je to neuvěřitelny pes zrozený pro canicross. Tenhle výsledek je hlavně jeho práce. Paniček musí ještě dotrénovat a to hlavně běh v bahně😀. Začátek tratě vedl po suché části a to mi vyhovovalo. Na prvním mezičase jsem měl myslím druhy nejlepší čas. Ale když jsme vyběhli do lesa a na rozbahněnou cestu, už to tak dobré nebylo a bylo to hlavně na Eskimovi. Ještě že mě ze všech těch sra..k vytáhl. Běžel až do cíle na plné pecky. Já mám prostě na psy neuvěřitelné štěstí❤️.

Samozřejmě že mě čtvrté místo mrzí, ale kluci prostě běželi lip a skládám jim velkou poklonu. Ale kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že budu schopný běžet rovnocenný závod s těmi nejlepšími canicrossaři na světě a dokonce poražet i kluky v mladší kategorii( celkově bych se umístil na 20 místě), tak mu řeknu, že se zbláznil.

Za tohle zlepšení musím poděkovat hlavně Zbyňovi. Je to trenér, který si vzal pod křídla starého kozla a tohle s nim udělal😀. A mimochodem to je trener i Míši Polednika, takže to bude asi fakt dobry trenér😀. Taky musím poděkovat všem klukům na Tyršaku kteří odtáhli spousty tréninku, když já už nemohl(Radim Boček)

Další velikánské dík patří mému kamarádovi Mish El Mišovi, se který už druhou sezonu táhneme trenink psů většinou spolu. A byl to hlavně on který mě přesvědčil, ať jdu na MS jen Cc. On je teď třetí nejlepší canicrossař na světě a já z toho mám možná větší radost než on, protože vím, jak moc tomu obětoval.

Ale úplně největší dik patří moji Martince Martinka Rašovská. Bez ní bych nikdy tohle nedokázal. Má se mnou zlaté nervy😀. A to jaké máme pohodové psy( to se pak odráží na závodě) může hlavně ona.

A teď se musím omluvit Sebastian Bohun a David Šebek, svým spoluběžcum ze štafety, že jsem se na startu trochu válel a připravil nás o lepši výsledek.

Tenhle víkend pro mě byl taky plný emocí. Spousty mých kamarádů získalo medaile,které jsem jim moc přál a prožil tu radost pak s nimi. A když Ondra Svěchota dokázal v cílové rovince přeběhnout Bena, to byl nezapomenutelný zážitek.

Chtěl bych poblahopřál všem medailistům nejen z ČR,ale i mezi kamarády na Slovensku. Poděkovat všem soupeřům za krásné souboje a všem fanouškům kteří nám všem fandili.

Martin Řezáč

umístění: 15. místo! Moc gratulujeme!

nor

Tomáš Mrovec

umístění: 13. místo! Moc gratulujeme!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=828943955898857&set=a.828951799231406

Jana Kakáčová

umístění: 10. místo! Obrosvská Gratuace

…..už si to sedá a já začínám být vděčná, že jsem to všechno mohla zažít. Výsledek je adekvátní přípravě a nakonec z toho mála vlastně upletený bič a to jen díky tomu čenobílému dráčku, co ho tak moc miluju 🥰, viď Kilianko! Uvědomila jsem si jak super lidi tento sport dělají, co všechno mu obětují, jedou do marastu starat se o psy a své blízké s malými dětmi, těhotné s pupkem, s nemocnými pejsky,které nemohou nechat doma a o které se musí ještě během závodu starat a k tomu podávají neuvěřitelné sportovní výkony a ještě pomáhají dalším!❤️Přede všemi se klaním, opravdu to není sport pro bábovky!

Gabka Milatová

Umístění: 8. místo! Obrovská gratulace!

Technická trať s 22 zatáčkami, do které celé mistrovství intenzivně pršelo. Bahno, bahno, bahno… zlaté kopce! 🙂

Pavel Kubínek

Umístění: 17. místo! Moc gratulujeme

Obrovsky gratulujeme celé české výpravě! Opravdu neskutečné výkony a umístění v tak našlapané konkurenci na tak náročné trati! Gratulujeme

Die ICF WM 2023 in Leipa/Sachsen-Anhalt, am 28.10.2023.