7. Medve kupa kutyafogathajtó verseny 2.-3.4.2016

Na aprílový pátek jsem opět nasedla do auta s holkama z HMC     a vydaly jsme se na cestu dlouhou cca 450 km až k maďarské Budapešti. Naše výprava čítala čtyři holky, sedm psů, kolo a tříkolu (na vozíku za autem).

Cestou jsme potkaly dvě bouračky, takže se nám cesta protáhla na nějakých šest hodin a kousek. Dojely jsme už za tmy, po chvilce hledání jsme dorazily na místo a zaparkovaly do aleje mezi stromy. Protáhly jsme psy, nakrmily, zjistily, že cca 50 m od nás se nachází dva výběhy s vlky (tím způsobem, že venčíte psa s čelovkou a najednou zahlédnete několik párů svíticích očí :D), postavily stan a pozvaly se na grilovačku k Peti s Erikem ze Slovenska. Někteří z nás odpadli chvíli po půlnoci, někteří se rozhodli skoro nejít spát, ale všechny nás nad ránem budilo sborové vytí vlků (a huskounů) při kterém až běhal mráz po zádech.

medvěd

vlk

 

V sobotu ráno jsem se vyhrabaly ze spacáků, vyzvedly startovní čísla, dostaly tvarohový šáteček k snídani a od 9:30 se startovalo. Závodu se účastnilo přes 200 závodníků z Maďarska, Slovenska, Česka, Polska, Srbska, Bulharska, apod. Canicrossaři si bohužel museli počkat na start až do dvou hodin odpoledne.

stan

Trať byla dlouhá 3,6 km s jednou nebo dvěma „vlnkami“ prakticky celá po polních cestách. Vinula se kolem luk a polí, a tak na nás vzhledem k počasí dost pařilo slunko.

natka cc

Já s Angee jsme měla start 14:15. Startovalo se po dvojicích, což bylo parádní vzhledem k motivaci psů. Startovaly jsme s paní s obrovským dobrmanem, která nás „potáhla“ prvních pár set metrů po startu a potom nám nenávratně utekla (nakonec skončila 2. v celkovém pořadí). Já jsem v první třetině tratě doběhla Lucku, která startovala 30 s přede mnou a až do cíle jsme běžely prakticky společně, kdy se Lucce podařilo lépe zafinišovat a utekla mi o osm vteřin.

natka cc 2

Odpoledne jsme všichni zaslouženě odpočívali, prošli se okolo výběhů s vlky a medvědy a v sedm byl musherák se švédskými stoly, tak jsme se nadlábli, abychom měli na neděli energii. Někteří (já 😀 ) odpadli opět kolem půlnoci, aby se vyhrabali ze spacáku až pozdě po ránu a nezbyla na ně snídaně (něco na způsob slaného koláče se smetanou, slaninou a cibulí).

Starty byly opět od 9:30, já tentokrát startovala 14:12 a trať se kvůli počasí zkrátila na 2,5 km. S Angee jsme valily, jak jen to šlo a nakonec nám to vyneslo 9. místo z 28. Už zbývalo jen počkat na vyhlášení (každý dostal diplom, závodníci na stupních granule a/nebo barel na granule a další drobnosti).
Poté jsme všechno zase zabalily, posbíraly, uklidily a vydaly se zase na cestu nazpět. Do Olomouce jsme dorazily někdy kolem půlnoci, rozloučily se, rozjely domů a padly do postele.
Tak snad v září na triatlon! Link
Výsledky: Link
Start sobota:

Start neděle:

Video z tratě od Adél Havlíčkové:

Foto Adél Havlíčková

Autor článku: Natka Cihlářová

Děkujeme!