ICF World Championships 2018

O uplynulém víkendu 6.-7.10.2018 někteří členové MTO reprezentovali náš klub i naši zemi na Mistrovství světa v polském Lubieszowě.


Lubieszow je malá vesnička v oblasti Opole, kterou členové MTO znají, protože se zde pravidelně pořádají jarní závody a je to kousek od Ostravy. Vždy se nám tady velice líbilo, nádherná příroda, roviny s borovicovými lesy, písčité podloží.

Foto: Petrovic Pictures

Poláci byli vždy srdeční a pohostinní a proto jsme tu byli spokojeni. Velké závody jsou ale velké závody, tak všichni znalí těchto malých závodů byli plni očekávání, jak se s tím Poláci popasují. Povedlo se jim to na jedničku. Všechno bylo připravené, klapalo jak má, žádné zmatky, denně čisté sociálky, výborná organizace.

Dokonce přidali bonus v podobě živé rockové kapely první večer a koncertu orchestru a pak diskotékou s DJ druhý večer.Jen jedinou chybu to mělo, a to tu, že se jako večeře nepodávalo pečené selátko, jak jsme tady z jarních závodů zvyklí 🙂

Foto: Petrovic Pictures


Trať závodu vedla oněmi borovicovými lesy vcelku po rovině, se dvěma menšími kopečky, ale mnozí byli překvapeni, jak je náročná. Písčité podloží, místy jen hluboký sypký písek, nedrželo , klouzalo a to i v zatáčkách, kterých bylo dost a byly velmi technické.

Foto: Petrovic Pictures

Šampionátu se zúčastnilo více než 600 závodníků z různých zemí a z naší malé zemičky vyjela silná skupina z různých mushingových klubů v počtu asi 90 závodníků. Česká výprava byla opět nejúspěšnější ze všech a z MS ICF 2018 v Polsku dovezla 26 medailí!!!

Nejúspěšnější ze členů MTO byli bratři Mrovcovi, oba závodili v canicorssu. Max Mrovec s Harrym  v kategorii 11 – 14let předvedl neuvěřitelný výkon, porazil i naši nejlepší a stále vyhrávající Matildu Ježkovou, a získal 1. místo a zlatou medaili

Míša Mrovec měl velký handicap, protože ve své kategorii 7 – 10 let byl nejmladší. Nezalekl se však a se psem Codo vybojoval 3. místo a bronzovou medaili! Kluci jsou naprosto úžasní, ať jim to dlouho vydrží!!!


V canicrossu závodily i další naše mladé naděje a také si nevedly špatně:Štíhlová Rozálie – 5. místo 
Štíhlová Anežka – 6. místo

https://www.facebook.com/Canicross-Beskydy-1419589648297078/


Za dospělé v caniscrossu startoval s vypůjčeným psem Martin Řezáč, který se specializuje spíše na dlouhé tratě, a skončil v obrovské konkurenci na 36. místě.

Foto: Radim Odložilík

A v kategorii scooter startovali Gabriela Milatová – 7. místo , která je s umístěním spokojená, protože její nejlepší závodní pes je nemocen a musela jet se psem mladým, který zde jel teprve třetí individuální závod, a pak Michal Kozel – 20. místo, který spokojen není, protože pes, kterého připravoval kulhal a tak jel s jiným, půjčeným. 


Gabriela Milatová – 7. místo

A teď už hurá do dalších závodů, sezóna teprve začala!!!

Všem obrovsky gratulujeme!!! 

Moc děkujeme za report Gabce Milatové 🙂