Danubia sled dog race 2018

Někteří členové odjeli reprezentovat oddíl na Radíkov, někteří se vydali dále.Šestičlenný tým Lovec family ve složení Michal, Gabka a čtyři psové odjeli v pátek reprezentovat na Slovensko do Šamorína.


Jednalo se o ,, 1. ročník pretekov psích záprahov – off snow v Šamoríne,,  možná proto byly závody málo obsazené, zastoupeni byli hlavně chlupatí , trať byla rychlá, tvrdá a nenáročná loukami kolem břehu Gabčíkova. 

Ovšem sponzorů bylo dosti , mezi nimi i Toyota, a jak jsem viděla vystavený velký offroad, do kterého by se mi pohodlně vlezli všichni psi, říkala jsem si, že nic neponechám náhodě a i přes malou konkurenci pojedu co to dá, protože výhra stojí za to.

Klukům (Sepp a Ull – SC2) se auto také líbilo, tak jeli jako o závod (o auto) a hrdě pak stanuli na nejyšším stupni bedny. Byli jsme malinko zklamaní, když místo auta nám pořadatel předal pytel granulí, sice taky obrovský, že by se do něho psi vlezli…ale i tak…Nepomohl nám ani asbolutně nejrychlejší čas.

Michal bojoval na bajku v hobby kategorii na 1,2 km s naším nemocným Thorem, který byl tak šťastný, že zase závodí, že po startu zabral až urval vodítko. Ztráta kterou tím získal ho stála první místo, takže taky bez auta. A pak si to dal ještě jednou s Piffem. Piff jel moc pěkně, byl to jeho první závod, ale ještě nemá naběháno, teprve začíná, dojel na bramboru.

Stake out byl na travnaté pláži přímo u Gabčíkova a západ slunce nad vodní nádrží, který nás vítal při příjezdu, mě naladil dovolenkově. Tato nálada mě provázela celý víkend.

Pláž byla velká a na ní ustájeno  jen dalších pár aut, takže klídek, a  již odpoledne po závodě stany organizátorů ztichly, žádný bujarý večírek musherů.

A když dovolenka, tak i s návštěvou velkoměsta. Odpoledne jsme vyjeli do Bratislavy, nábřežím k hradu, Starým městem zpět, dobrá káva. Zpráva z inspekční cesty: Slováci 100 let vzniku Československa neslaví. ….jak myslí….
Mějte se fajn, za Lovec family se loučí Gabka