Szczekowyje w Buku – Zawody psich zaprzengow, 3.-4. listopadu 2018

Poláci opět připravili krásný závod, tentokrát v Buku. Našli novou lokalitu a je třeba je opět pochválit. Velký areál s amfiteátrem, chatkami, venkovním bazénem….má sice již největší slávu za sebou, ale pro závody se psy byl jako stvořený.

Foto: Huky Love

Velký prostor pro stake out, zázemí sociální, velké venkovní ohniště kde oheň hořel celé dva dny, velká společenskou místnost, kde proběhl skvěle nachystaný večírek musherů, zajištěná tři jídla a jako bonus  spousta domácích zákusků po večeři. 
A tratě? Byly parádní! Žádná nuda, zvlněný terén probíhající okolními rozsáhlými lesy plnými lesních širokých cest. Podklad byl měkký, místy bahnitý po dešti, pro psy ani pro jezdce nebyl prostor pro odpočinek.Náš klub zde reprezentovali tři členové a šest psů. Michal Kozel se statečně zapsal do kategorie MID na 11 km a mezi spřeženími byl jediný, kdo jel na koloběžce, navíc jen se dvěma psy.

Foto: Gettel

Soupeřů se nelekl a vybojoval s náskokem 1. místo, které bylo ohodnoceno nejen pohárem a diplomem, ale také speciální putovní cenou (nejspíš právě za statečnost) – bedýnkou s místními přírodninami!


V kategorii SC2 na 4,9 km se Jan Blucha porovnával se ženami. Po prvním kole, kdy byl na 3. místě zabral, zrychlil, snížil výsledný čas a posunul se na 2. místo.Porážka žen potvrdila, že má perfektně připravené psy.

Ve stejné kategorii jela i Gabriela Milatová, ta brala bramborové 4. místo (ta naopak musí tu přípravou ještě dotáhnout).

Foto: Husky Love


Všem závody v Buku můžu jen doporučit, kdy budou další se zatím neví, ale každopádně v plánu jsou!

nasz raciborz.pl
Jogoda Waskiowska