Louka u Olešnice 22.-23.9.2018, sprint 3,9 km

Závody v Louce u Olešnice již tradičně otevírají musherům sezonu. V pátek letní počasí a my jsme mohli být v kraťasech. Nicméně předpověď slibovala sobotní citelné ochlazení. Přišlo a to přesně se startem prvních závodníků, vydrželo až do neděle. Ideální podmínky pro pséky. Však nás počasí nerozhází aj party s bramboráky se vydařila.

Foto: P. Pupík

V Louce se musheři vždy cítí jako doma. Ne jinak tomu bylo i letos díky vstřícnému pořadatelskému týmu a místním domorodcům. Zázemí na menším fotbalovém hřišti nabízí vše potřebné pro partu lidí a jejich psy. Pořadatelé se letos opravdu činili vynikající gulášek, živá hudba, zázemí i trať připravená na jedničku.

Foto: P. Pupík 

Start závodu ideálně blízko stakeoutu, po startu hezky do kopce, pěkná zatáčka a krásný sjezd po louce kousek od hlavy odvážné ležící fotografky. Následuje průjezd kolem rybníka do lesa, opět výživné stoupání a závěrečný sjezd lesem a krajem pole do cíle. Povrch trati upravený bez zásadních překážek, psí tlapky dupaly po měkkém (lesní cesty, louky, pole). Takže si to pséci i musheři užívali včetně výhledů do okolní krajiny.

MTO repre v Louce kvalitně reprezentovala! 

Tak zase za rok do Louky.

V. Tkadlec

Foto: Z. Pajak